V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Informacja z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku
Szanowni Państwo
w dniu 21 czerwca 2023 r. w ponad 20 państwach Unii Europejskiej organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Celem powyższego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych,a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.
Jednocześnie celem podniesienia świadomości u jak największej liczby obywateli zachęcamy Państwa do dołączenia do powyższej akcji, np. poprzez umieszczenie na stronach internetowych swoich instytucji broszury o nazwie, „Co działa, aby zapobiec włamaniom do mieszkań?”, w której obywatele mogą znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących zabezpieczenia domu czy mieszkania, do której link znajduje się poniżej
Więcej informacji dotyczącej kampanii, znajdą Państwo się na stronie Europejskiego Sieci Zapobiegania Przestępczości pod adresem https://eucpn.org/.

Dodana: 25 maj 2023 07:50

Zmodyfikowana: 25 maj 2023 07:50