Dożynki w Wąsoszu
Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Czesław Ołdakowski – Wójt gminy Wąsosz, ks. kan. Marek Milanowski – Proboszcz Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy barwny korowód udał się na teren Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, gdzie odbyła się oficjalna część dożynek. Gdzie nagrodzono najpiękniejsze wieńce w dwóch kategoriach:
- Wieńce tradycyjne: miejsce I zdobyło Niećkowo, II. – Sulewo Kownaty, III – Sojczyn Borowy;
- Wieńce współczesne: miejsce I – Toczyłowo, II – Ławsk, III – Załuski.
Wręczono odznaki honorowe "Zasłużony dla Rolnictwa" nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi; w imieniu którego odznaki wręczali: Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski oraz Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski.
Jak co roku nagrodzeni przez Starostę Grajewskiego zostali najlepsi producenci żywności i hodowcy oraz najwięksi producenci - dostawcy mleka z terenu powiatu grajewskiego.
W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe firm i instytucji współpracujących z rolnictwem oraz prezentujące twórczość ludową Koła Gospodyń Wiejskich.
Miłym akcentem obchodów były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu oraz zespołu „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie.
Po części oficjalnej odbyły się występy zespołów lokalnych oraz zespołu „Bioacustic” oraz gwiazdy wieczoru „Maxel”.
Głównymi sponsorami dożynek były: Zakład Produkcji Kruszywa Szumowo, PKO Bank Polski SA, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Bank Spółdzielczy w Jedwabnem, S. M. Mlekpol, w Grajewie, ZPM Zagłoba w Grajewie, PFLEIDERER Grajewo SA, Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe UNIDROG, P.H.U. UNIROL